Pomoc dla Ukrainy

Szanowni Państwo,

Ostatnie dni pokazały, że Mieszkańcy Zielonki, jak zwykle, stanęli na wysokości zadania aktywnie angażując się w liczne zbiórki na rzecz Obywateli Ukrainy. Zebrane dary były systematycznie przekazywane na przejścia graniczne. Dzisiaj wiemy już, że oferowana przez nas pomoc musi mieć charakter długofalowy i wieloaspektowy, dlatego wymaga koordynacji działań.

Urząd Miasta Zielonka na swoim portalu internetowym uruchomił specjalną zakładkę „POMOC DLA UKRAINY” – https://zielonka.pl/strona-3594-pomoc_dla_ukrainy.html

Jest to miejsce, w którym zamieszczane będą wszelkie najważniejsze informacje, zarówno dla osób potrzebujących pomocy, jak i osób, które chcą tej pomocy udzielić. Zależy nam bardzo, by Państwa odruchy serca i chęć niesienia pomocy dla obywateli Ukrainy znalazły odzwierciedlenie w konkretnej odpowiedzi na realne potrzeby. Od jutra uruchomimy miejską zbiórkę darów dla Ukraińców, którzy znajdują schronienie w Zielonce. Pomoc nie trafi na granicę – dary będą magazynowane na terenie naszego miasta i w ciągu najbliższych tygodni/miesięcy przekazywane rodzinom potrzebującym wsparcia materialnego. 

W zakładce znajdą Państwo m.in. informacje o miejscach i godzinach zbiórek darów, produktach, które zbieramy, numerze konta do wpłat darowizn, obowiązkach osób przyjmujących uchodźców, czy też pomocy lekarskiej.
Znajdą tam Państwo również kontakt do koordynatora działań na terenie miasta, któremu należy zgłaszać realizowane przez Państwa inicjatywy pomocowe.

Dziękujemy za Wasze ogromne serca i niezwykle sprawne działanie na rzecz drugiego człowieka! Wasza pomoc jest nieoceniona.